TRANSPARENTNÍ (SVÍTÍCÍ) PODHLEDY

Co jsou transparentní podhledy?

Je to specifická verze napínané folie, která je určená pro kombinace s přírodních či umělým světlem. Transparentní napínaný podhled je tvořen průsvitnou folií DPS® a plošným či obvodovým LED světlem, ať už se jedná o LED pásky či zářivky.

Průsvitná folie DPS® je náhradou (obdobou) mléčného plexiskla. V nabídce máme folie s výrobní šířkou od 1,5 do 5 m, což dává možnost vytvořit téměř neomezené plochy bez nutných spojů či konstrukcí.

Transparentní folie se vyrábí v různých odstínech bílé. Její barvu lze změnit pouze barevností světla (bílé nebo barevné RGB).

Kam je mohu použít?

Transparentní podhledy lze použít stejně jako ostatní typy napínané folie do jakékoli prostoru, převážně tam, kde je nedostatek přírodního světla. Množstvím světelných zdrojů umístěných nad folií, můžeme vytvořit hlavní či vedlejší (orientační) světlo pro daný prostor. Další dodatečná světla (lustr, bodovka apod.) většinou nejsou potřeba, avšak nejsou vyloučena.

Jak probíhá montáž?

Montáž probíhá stejně jako u ostatních napínaných folií DPS®. I zde je potřeba přesné zaměření prostoru a odborná montáž.

Jaká je dodací lhůta?

Standardní dodací lhůta je do 14 dnů od zaměření a upřesnění všech potřebných detailů. U větších ploch (od 500 m2) může být lhůta prodloužena.

Technické informace:

Minimální snížení pro obvodové svícení je 5cm, pro plošné svícení alespoň 15cm.

Propustnost světla se liší dle konkrétního typu transparentní folie. Standard udávaný prostup světla je 50-66%. V některých případech až 70%.

  • Váha podhledu: 200 g/m2 ± 10%
  • Tloušťka podhledu: 0,17 mm ± 10%

Galerie

Významní klienti