Vyjímečné projekty

Napínané folie DPS® nemusí být jen podhled. Jejich vlastnosti a možnosti jsou tak široké, že nejednou se architekti nadchnou a pak vznikají zajímavosti, které nelze přehlédnout. Níže Vám popíšeme a ukážeme pár z nich.

Werichova vila, Praha Kampa (2017)

V České republice snad není člověk, co by neznal pány Voskovce a Wericha. I v dnešní době nás dokáží pobavit a rozesmát. Jsou zkrátka nezapomenutelní.

A jak už to bývá, slavné osoby mají být uctěny, proto se v roce 2017 dočkala vila Jana Wericha velké revitalizace. Dle zadání majitelů a příznivců zde proběhlo několik úprav v duchu Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Celoroční expozice odkazující na tvorbu je doplněna plošným obrazem na stropě ve vstupní hale v 2np. Tento obraz je tvořen jak jinak než napínanou folií DPS® a potiskem slavným plakátů a plošným nasvícením. Je nám velkou ctí, že jsme se mohli alespoň z části podílet na zvelebení slavné Werichovi vily.

Prodejna Aelia DUTY Free, Letiště Václava Havla Praha (2017)

Každý zákazník je něčím specifický. Je nám ctí realizovat jeho přání. Rádi jsme proto přijali výzvu od společnosti ITAB Shop Concept CZ a.s k realizaci atypického svítidla pro prodejnu Aelia DUTY Free na letišti Václava Havla v Praze.

4 – metrové světlo v podobě hodin Orloje. Šílené? Nám se to tak zdálo. Detailně propracovaný návrh od grafiky potisku po imitaci hodinové ručičky. 3 - vrstvé světlo, retro vzhled, zlatá kulička na mosazné ručičce. Grafika a písmo původní latiny. To vše skvěle zapadá mezi regály s typickými českými produkty jako je Becherovka, Jelínkova slivovice. Velký důkaz klade firma ITAB Shop Concept CZ a.s, architekti a investor na duchu srdce Prahy. Všem turistům a návštěvníkům této prodejny je Praha mnohem blíž. Za to velký dík.

Aupark Hradec Králové (2016)

Velké nákupní centrum, které bylo otevřeno na 11.11.2016. Naším úkolem bylo dle vize a návrhu společnosti Obermayer Helika, a.s. vytvořit 47 atypických prvků ve třech různých velikostech. Více než polovina z nich je součástí hlavního osvětlení, které dodávala společnost EXX, s.r.o.. Na celou realizaci bylo velmi málo času. Necelé 2 měsíce trvala výroba a samotná instalace probíhala převážně v nočních hodinách a trvala 10 dní. Výsledek posuďte sami.

Congress & Wellness - Hotel Veba (2015)

Wellness centrum s velkým bazénem je součástí Resortu Veba Broumov. Bazénová hala o velikosti přes 400m2 skvěle kloubí design, jednoduchost i praktičnost. Velký důraz byl kladen hlavně na akustiku místnosti. Z toho důvodu byla na strop instalována akustická izolace a napínaná folie s akustickou mikroperforací, v níž jsou umístěna 3 kruhová světla o průměru 6 m (architektem nazvána UFO). Veškeré ozvěny tím byly vyrušeny. Příjemnou atmosféru vkusně dolaďují RGB pásky i jednotlivé designové prvky. Návrh a celkový vzhled interiéru byl v režii M.A. Michala Mikuly z designového studia Nazca.

Aqua Aréna Šamorín (2014)

Aqua Aréna je součástí velkého komplexu Elements Resort, který obsahuje mimo jiné i dostihové dráhy a stáje. Velmi dominantním prvkem komplexu je socha koně vyrobená z nerezových plátů od autora Gabor Miklós Szöeke.

Protože se jedná o aqua centrum, nesmí chybět bazén, skluzavky či tobogány. V prostoru aqua arény je 25 m závodní bazén. Celková plocha podhledů má přes 2150 m2 a je tvořena napínanou folií s technickou perforací, ve 12 polích a třech barvách. Perforace pomáhá zlepšit akustiku a odvětrává prostor kolem dřevěné konstrukce. Na projekt jsme jako firma velice pyšní a těší nás, že i na Slovensku mají napínané podhledy své zastání.

Orea Resort Horal **** Špindlerův Mlýn (2013-14)

Hotel Orea Resort Horal se nachází v krásné lokalitě Krkonoš, konkrétně ve Špindlerově Mlýně. Nádherný výhled na hory a okolí z wellness je balzám na duši.

Pro dokonalé chvíle relaxu prodělaly tyto prostory v roce 2013-14 rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci. Úpravám se nevyhnuly ani stropy. Celý jejich povrch je tvořen napínanou folií DPS®. Nad bazénem decentní matná a lesklá folie s barevným světlem, v prostoru vířivky je folie doplněna optickými vlákny evokující noční oblohu a měsíc. Vše bylo vytvořeno na základě vize a zadání vedení hotelu. Že se zdařilo, dosvědčuje i to, že se zde konala soutěž Česká Miss 2015.

Aquacentrum Pardubice (2011)

Když město Pardubice ve spolupráci s arch. Medunou připravovalo projekt Aquacentra, psal se rok 2008. O rok později přišli na řadu budoucí dodavatelé. Samotná realizace a finální dokončení bylo až v roce 2011. Těch pár let stálo za to si počkat.

Napínané folie DPS® byly vybrány pro své jedinečné vlastnosti a uplatněny hned na několika místech. Ve vstupní hale zakrývají celý strop, navazují na modře podsvícené hlavice sloupů a vlnobití nad recepcí. Nad brouzdalištěm je bílá lesklá folie s akustickou perforací. Nad vířivkou tvoří folie 4 m barevné mezikruží. Ovšem dominantou je zvětšenina části globusu o průměru 7m. Obal konstrukce tvoří napínaná folie potiskem (motiv zakoupen u České kartografie), na kterém nesmí chybět znak města Pardubic.

Tenis Hotel Vitality Vendryně (2011)

Každý majitel hotelu se snaží o jakousi jedinečnost si osobitost, až už je jedná o poskytované služby nebo vybavení a zařízení interiérů. Hotel Vitality je toho důkazem. Skvěle navržený a sladěný interiér z pera M.A. Michala Mikuly (designové studio Nazca) byl pro napínané podhledy DPS® šitý na míru. 3 světla o rozměru 3x4m jsou hlavním ale dekoračním osvětlením u bazénu. Zajímavostí je tzv. obraz v okně „3 plavkyně“, jehož autorem je akad.mal. Rosvita Mikulová. Obraz ve tvaru kruhu je natištěn na folii, stejně tak i hvězdná obloha v lobby baru. V koupelnách vybraných apartmánů vám atmosféru zpříjemní svítící stěna, která je rovněž z napínané folie. Lesklé napínané folie se usídlily ve 3D tvaru v prostoru vířivky, bazénu a v restauraci.

Pro nás je potěšením tvořit hezké interiéry. Vám přejeme příjemné chvíle při pobytu.

Spa & Wellness Hotel Alexandria (2010)

Při realizaci této zakázky, jsme dostali mnoho výzev. Abychom splnili očekávání klienta, bylo nutných pár experimentů, které se ovšem vyplatily. Výsledek byl nejen hezky a pravidelně vypadající fabion z napínané folie, ale také nový, technicky náročný prvek, nazvaný „Český rukáv“. Za tento prvek jsem dostali ocenění. Přes 500 bm těchto fabionů, a téměř stejné množství podhledů v celém komplexu, vše z napínané folie. Část podhledů je podsvícena a tvoří tak příjemné difúzní světlo. I přesto, že celý hotel je v řeckém stylu, našlo se zde uplatnění pro moderní podhledy a technologie.

Významní klienti