NAPÍNANÉ PODHLEDY DPS®

Co jsou napínané podhledy DPS®?

Účelové i designové řešení pro finální vzhled stropů. Čistá montáž dovoluje rychlé snížení stropů, zakrytí nerovností a instalací (elektro rozvody, vzduchotechnika aj.) a to i v zabydleném prostoru. Folie DPS® jsou vyrobené z měkčeného PVC. Je to velmi pružný materiál, který je napínán na obvodové hliníkové konstrukce jako blána na buben.

Kam můžu použít napínané podhledy?

Všude, kde chci snížit či zakrýt stávající strop. Ať se to týká chodby, koupelny, obyvácích místností, bazénů, obchodních prostor. Ideální je prostor, který chci ochránit od padajícího nepořádku, nevzhledného povrchu a vody. Díky voděodolnosti se hodí k bazénům, vířivkám, koupelnách aj. podobných provozům.

Jaké druhy folií máme?

Lze si vybrat z lesklých folií s optickým zvýšením místnosti, matné jako náhradu omítky či sádrokartonu, transparentní pro osvícení prostoru a perforované (akustické) pro zajištění lepšího ozvučení. Vše ve velké barevné škále.

Velkým hitem je folie zrcadlová. Nejčastěji je používána v barvě stříbrné, která je k nerozeznání od běžného zrcadla. Odrazivost této folie je až 95%.

Nově můžeme nabídnout folie s extra hygienickou úpravou. Tyto folie jsou nazývané BIOPRUF a jsou určené pro prostory se zvýšenou hygienickou náročností (ordinace, operační sály aj čistá prostředí)

Lze do podhledu umístit světlo?

Ano, lze jej přisadit, vestavět, nebo upevnit na závěsná lanka či pomocné konstrukce. Do folie lze instalovat bodová světla, LED panely, lustry, ale i reproduktory, požární hlásiče apod.

Jak probíhá montáž?

Každý prostor je potřeba přesně zaměřit. Po obvodu místnosti (do zdi nebo stropu) se nainstalují hliníkové nebo plastové lišty (dle výběru klienta). Do připravených lišt se napne folie vyrobená přesně na míru daného prostoru. Folie se napínaná za tepla vytvořené pomocí plynových či elektrických topidel. Až po natažení folie je možné instalovat příslušenství (bodovky, reproduktory atd.). Celou montáž vč. zaměření provádí odborně školení pracovníci.

Jaká je dodací lhůta?

Standardní dodací lhůta je do 14 dnů od zaměření a upřesnění všech potřebných detailů. U větších ploch (od 500 m2) může být lhůta prodloužena.

Technické informace:

Doporučená maximální plocha podhledu jednoho kusu ukotveného v hliníkových lištách je 50 m2. Větší plochy jsou instalovány přes další lišty a konstrukce. Celková plocha je neomezená.

  • Váha podhledu: 200 g/m2 ± 10%
  • Tloušťka podhledu: 0,17 mm ± 10%
  • Součinitel prostupu tepla: 0,16 W/m2K

I přes unikátní vlastnosti nejsou napínané podhledy náhradou parozábrany či tepelné izolace (nesplňují kritéria ČSN o parotěsnosti).

Galerie

Významní klienti